Започна учебата година во двете средни и основните училишта во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

На првиот ден од новата учебна година во обиколка на училиштата беше градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари.

– Се уверивме во добриот старт на новата учебна година, што значи сите подготовки беа навремено преземени, од тука и стартот е мошне успешен и без никакви проблеми. Мал проблем претставува превозот на учениците, односно наследениот долг од порано. Но, во општината се надеваат дека многу брзо и овој проблем ќе биде решен, информираат од општина Кичево.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,