По патот со облаците

Категории: Мултимедија

Веројатно сте се фатиле самите себе си како препознавате некоја форма во облаците.  Неретко се воодушевуваме од нив. Природата секогаш знае да изнуди воздишки, да поттикне желба, да создаде ремек дело. Ве оставам во облаци :).

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,