ВИДЕО: RAVEN со нов спот за песната Under A Darkening Sky

Категории: Магазин, Слајдер

Кичевскиот метал состав Raven вчера на YouTube го поставија најновиот спот за песната Under A Darkening Sky. Спотот е снимен на локации во Кичево. Режијата и монтажата се на Славе Викторијоски.

Песната е продуцирана и миксана исто така од Славе Викторијоски, а мастерингот и реампирањето на гитарите е на Аlan Sacha Laskow (Enditol, Divinity, Walk As Chaos) од Канада.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,