ФОТО: Урнат билборд на кандидатот Деспотоски и уште неколку уништени

Категории: Кичево, Слајдер

Вчера во вечерните часови урнат е рекламен билборд на кандидатот Благоја Деспотоски – Ташко, а уште неколку се уништени со црна боја и на нив со спреј се исчкртани пароли „УЧК“ и редниот број на противкандидатот на Деспотоски.

Дали некој е нервозен поради се поизвесната победа на Благоја Деспотоски?

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,