Реката Вардар пред излевање (ФОТО)

Категории: Македонија, Слајдер

Како последица на силните дождови кои од вчера ја зафатија Република Македонија состојбата со реките е критична на некои места. Реката Вардар која има најголем слив во Македонија е речиси пред излевање.

Метеоролозите и за денешниот ден најавуваат врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат и до 30 литри на квадратен метар.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,