Велигденски честитки од Премиерот Груевски до кичевските свештеници

Категории: Кичево, Слајдер
Покрај честитките на многубројните верници присутни пред храмот Свети Апостоли Петар и Павле во Кичево, Премиерот Никола Груески, Велигден им го честита и на свештениците од кичевското архиерејско намесништво.
Првата честитка ја прими отец Војне Ристески , еден од највозрасните во овој црковен храм.
    Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , ,