Второ и трето место за претставничките на Кичево на Вешта жена – 2013

Категории: Кичево, Слајдер

На завршната манифестација„ Вешта жена-2013“ што овој викенд се одржа во Тетово, претставничките од Кичево остварија извонредни резултати.Така во конкуренција за Гран при,  Божана Милошеска со аранжманот „Сина Лагуна“ го освои второто место , додека во истата конкуренција Младенка Трајкоска се пласира на третото место.Првото место во конкуренција за Гран при отпатува за Струмица,додека титулата „Вешта жена 2013“ ќе ги краси витрините на претставничката на Битола.

Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,