ВИДЕО: Хелихоптер на АРМ во акција

Категории: Кичево

Интересна снимка на хелихоптер на АРМ во акција за гаснење на пожарот над Кичево. Моќниот Ми-8 полни вода од Осломејшкото езеро и се враќа назад. Интересна снимка.

 Видео: Давор Богданоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,