ВИДЕО: Каролина Гочева – За година, две [Аватар верзија]

Категории: Магазин, Мултимедија, Слајдер

Се надевам добро одговара на темата. Погледнете. Enjoy!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,