Кичево викенд шема (1-3 февруари 2013)

Категории: Каде вечер?

Клуб Гравити

Петок: Jagermeister Party, почеток: 22.45 влез: слободен

Сабота: Dj Slave, почеток: 22.45 влез: 50 ден.

* * *

Клуб Војаџер

Петок: BLACK VELVET, почеток: 22.30 влез: слободен

Сабота: /

* * *

Пицерија Јаху

Петок: Свирче со Дуо Тренд, почеток: 22.00 влез: /

* * *

Ресторан Антика

Сабота: Џибит трио, почеток: 22.00 влез:/

* * *

Ресторан Мерак

Петок:  STAND UP комичарите Солзи и Смеа + свирка со ДУО ТРЕНД, почеток: 20.30 влез: 100 денари

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , ,