Кичево викенд шема (10-12 мај 2013)

Категории: Каде вечер?

Центар за Култура Кочо Рацин

Петок: Велигденски концерт на КУД „Рацин“, почеток: 20.00 влез: слободен

* * *

Кичево

Недела: Tрка по друмски велосипедизам, почеток: 11.00 часот

* * *

Клуб Гравити

Петок: Ladies Night, почеток: 22.30 влез: /

Сабота: Antenna5 Commercial music, почеток: 22.30 влез: /

* * *

Клуб Војаџер

Петок: DJ Alex Rex, почеток: 22.30 влез: /

Сабота: DJ Ardi Flex, почеток: 22.30 влез: /

* * *

* доколку има настан кој не е на листата, пишете на kontakt@kicevo.mk за да биде додаден

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , ,