Кичево викенд шема (12-14 октомври 2012)

Категории: Каде вечер?

Кафе Клуб Гравити

Петок: Hip Hop & R’n’B, почеток: 22.45, влез слободен

Сабота: Mak Retro, почеток: 22.45, влез слободен

* * *

Клуб Флерт

Петок: Dj’s: Ardi Flex, Vito F.T.P. , Milan , Robotnix :: Feel the beat via Friday, почеток: 22.35, влез /

Сабота: Blue Funky Individuals – Бендот на Тоше, почеток: 22.35, влез 50 денари

* * *

Спортска сала „Јанчица“

Сабота: Ракометен натпревар РК Кале Кичево – РК Куманово, почеток: 16 часот, влез /

* * *

Пицерија Yahoo

Петок: Open Night, почеток: 22.00, влез слободен

* * *

*за настан кој не е наведен, слободно пишете да се додаде: kontakt@kicevo.mk

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , ,