Кичево викенд шема (31 октомври – 2 ноември 2014)

Категории: Каде вечер?

Н.У. Центар за култура „Кочо Рацин” – Кичево

Петок/Сабота/Недела: Филм: „До Балчак“, почеток: 20.00 влез: 100 денари

Клуб Имиџ

Петок: Ring Road, почеток: 22.15 влез:

Сабота: Hip Hop со DJ Nasty De Luxe, почеток: 22.25 влез: слободен

Клуб Маало

Петок: ARDI FLEX, почеток: 22.30 влез: /

Сабота:

Клуб Тунел

Петок: Караоке со Борче, почеток: 23.30 влез: /

Сабота: Elixir Band 23.30 влез: /

Ресторан Визаж

Петок: Свирка со Нота Бенд Тришо , почеток: 22.00 влез: /

Ресторан Мерак

Сабота: Група Тренд, почеток: 21.00 влез: слободен

Пицерија ресторан Маестро

Сабота: Елена Велеска и Гоце Пајак, почеток: 22.30 влез: /

Доколку некој настан не е на листата, ве молиме пишете ни на kontakt@kicevo.mk

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,