Кичево викенд шема (31 мај – 2 јуни 2013)

Категории: Каде вечер?

Клуб Гравити

Петок: Ladies night, почеток: 22.00 влез: /

Сабота: Dance party, почеток: 22.30 влез: /

* * *

Клуб Војаџер

Петок: Reopening, почеток: 22.00 влез: /

Сабота: LIVE PERFORMANCE, почеток: 22.00 влез: 50 денари

* * *

Клуб Yahoo (резервации: Декс 070 614 888 – 078 446 999)

Петок: Свирка со Нота Бенд Тришо, почеток: 22:00 влез: /

* * *

Клуб Кафе 25

Сабота: Јоце Панов во живо, почеток: 22.00 влез: /

* * *

Ресторан Антика

Сабота: Група Акорд, почеток: 21.00 влез: /

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , ,