Ликовна изложба на Владимир Илиевски во Центарот за култура

Категории: Кичево

По повод 11-ти октомври , во Центарот на култура„ Кочо Рацин“ во Кичево , ќе биде отворена ликовна изложба на младиот уметник Владимир Илиевски.Отворањето на изложбата ќе биде во 20 часот ,а се покануваат љубителите на убавата уметност да го посетат овој настан.
Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,