Влатко и Есма настапуваат трети на Евровизија

Категории: Македонија

Вечерва, на втората полуфинална вечер на Евровизија, ќе настапат Влатко Лозаноски и Есма Реџепова. Македонските претставници настапуваат трети со добропознатата „Пред да се раздени“. Почетокот на шоуто е во 20.30 часот.

Истовремено ова е апел до сите кичевчани и сонародници кои живеат надвор од Македонија да гласаат за нашите претставници за реден број 3!

Влатко, стискаме палци! Само напред!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,