ВИДЕО: Влатко Лозаноски и Есма ја одржаа првата проба во Малме

Категории: Магазин, Слајдер

Откако македонската евровизиска експедиција вчера пристигна во Малме, денес ја имаа првата проба. Погледнете ја.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,