Внимание за сите кои патуваат по патот Кичево – Гостивар

Категории: Македонија, Слајдер

Апел до сите возачи кои го користат патниот правец Кичево – Гостивар на потегот од рудник Тајмиште до каменоломите пред Гостивар да бидат претпазливи поради лизгав коловоз.

Веројатно се работи за незабележано истекување на течност (нафта или моторно масло).

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics