Бобан Стефаноски го фати крстот во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Младиот Бобан Стефаноски беше најсреќниот кој оваа година го фати крстот во Кичево. Пред преполниот простор околу базенот во Домот на АРМ, по светиот крст скокаа дваесетина млади луѓе, помеѓу кои Стефаноски беше најсреќниот.

Му честитаме и му посакуваме година исполнета со многу успеси.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,