ВИДЕО: Вистинска војна на Таксим

Категории: Свет, Слајдер

Турската полиција успеа да навлезе на плоштадот Таксим каде се судри со илјадниците демонстранти. Неофицијално едно лице го загубило животот. Демонстрантите сеуште го држат паркот „Гези“ откаде избија немирите.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,