Денес сончев и пријатен ден

Категории: Македонија

Времето во земјата ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од шест до 12 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер и температура до 10 степени.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,