Времето денес, вторник, 16 декември 2014

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде со магла по котлините и долж Повардарието. Маглата во попладневните часови ќе биде послаба, а ќе дува и слаб југоисточен ветер. Преку денот времето ќе биде умерено до значително облачно, од пладневните часови најпрвин во западните делови од земјата со повремен дожд, а кон крајот на денот и во останатите делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Температурата ќе се движи од минус четири до три, а дневната од пет до 12 степени.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,