Времето денес, 2 декември 2014

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,