Попладне дожд, од понеделник пообилни врнежи

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од шест до 11 степени.

И во наредните денови времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд, особено во четврток во вечерните и ноќните часови. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува од понеделник.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,