Времето денес, четврток, 27 ноември 2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.