Облачно и магливо, од недела дожд

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла.

Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени.

Повеќе сончеви периоди ќе има утре. Од недела се очекуваат нови врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни на почетокот на наредната седмица.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,