Времето денес, среда, 3 декември 2014

Категории: Македонија

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, а особено ќе бидат застапени попладне во јужните и во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени.

Во четврток и петок во текот на денот ќе има преодно стабилизирање на времето, а од петок кон крајот на денот се очекува нов влажен бран.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,