Денес облачно, во понеделник многу дожд

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Врнежите ќе бидат пообилни од понеделник попладне и ноќта кон вторник кога локално се очекува да наврнат над 20 литри на метар квадратен. Од понеделник ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер, а од вторник ветерот ќе биде северен.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,