Облачно без врнежи

Категории: Македонија

Времето денес во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени.

Од утре попладне земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран од Медитеранот кој ќе продолжи и во текот на продолжениот празничен викенд. Температурите за време на викендот благо ќе опаднат.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,