Времето денес, петок, 5 декември 2014

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне и во ноќните часови на места ќе бидат пообилни, локало над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: ,