Очекувајте снег за три недели

Категории: Кичево, Слајдер

Во периодот што следи претстои опаѓање на температурите, проследено со облачно време и дожд. Првиот снег се очекува да падне на 12-ти декември откога ќе има и драстичен пад на температурите. Дотогаш просечната дневна температура ќе биде околу 8 степени, додека утринските ќе се движат околу -1 степен. По заладувањето дневната температура ќе достигне максимум 3 степени, додека наутро температурите  под нулата и ќе се симнат и до -5 степени.

Доколку продолжи вакво време, може да очекуваме снежна Нова Година :)!

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,