Времето денес, понеделник, 17 декември 2014

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.