Временска прогноза, вторник, 18 ноември 2014

Категории: Македонија

Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Во среда се очекува на повеќе места врнежите од дожд да бидат пообилни, а на некои повисоки планини можно е попладне да поминуваат во врнежи од снег.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,