Од денес поладно време

Категории: Кичево

.

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Од сабота утринските температури наместа ќе се спуштаат и под нулата.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,