ФОТО втор дел: за да ви биде слатко кафето :)!

Категории: Кичево

Ги добивме и овие фотографии. Уште едни задоволни консументи на заблажено кафе 🙂 Кичевчани за Кичево и нека ви е наздравје кафето! Слободно праќајте на kontakt@kicevo.mk

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,