Скандалозно видео: За каква Албанија сонува Фатмир Дехари?

Категории: Кичево, Слајдер

Скандалозно видео се појави на интернет во кое кандидатот за градоначалник на Кичево од редовите на ДУИ, Фатмир Дехари, ја открива идејата зошто сака да стане градоначалник на Кичево. Видеото е снимено на 17-ти февруари во Чикаго, каде Дехари има свое обраќање. Повеќе во видеото:

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,