ФОТО: Победничка забава „Кичевчани за Кичево“ по големиот народен митинг

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

По митингот во четвртокот, во клубот Гравити се одржа голема забава во организација на коалицијата „Кичевчани за Кичево“. Одлична победничка атмосфера.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics