Забрана за движење на тешки товарни возила преку Стража

Категории: Кичево

Поради поголеми врнежи од снег, на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража воведена е забрана за движење на тешки товарни возила.

Врнежи од снег има и на планинските премини Пресека, Попова Шапка и Маврово, но на тие делници нема забрани за движење на возилата.

За сите кои патуваат обврзувачки е да поседуваат зимска опрема.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,