Заев одржа трибина во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Вчеравечер во посета на Кичево беше тим на СДСМ предводен од претседателот на партијата Зоран Заев, заменик претседателот Александар Кирацовски, пратеникот Јани Макрадули и претставници од локалната  организација на СДСМ во Кичево.

Заев пред кичевчани во центарот за култура „Кочо Рацин“ ја претстави новата програмата на партијата во делот на економијата, образованието, социјалата и здравството.

Ова е прва официјална посета на Зоран Заев на Кичево откако стана претседател на СДСМ во јуни оваа година.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,