Зајажанец со прострелни рани пренесен на ургентен во Скопје

Категории: Кичево, Слајдер

Синоќа околу 22 часот во Медицинскиот центар во Кичево на одделот за Итна медицинска помош бил донесен Л.А. (22) од село Зајас – јавува МВР. Момчето имало прострелни рани во пределот на потколеницата. Поради сериозноста на повредите лицето е пренесено во Ургентен центар во Скопје.

По преземени мерки и активности утврдено е дека Л.А. бил повреден на паркинг простор во атар на село Кнежино, по извршен увид пронајдени и подигнати се неколку чаури. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics