Зајажанец заработи кривична пријава за тепачка

Категории: Кичево

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против Б.З. (26) од село Зајас – кичевско за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 3 мај во Кичево, во ходникот од кафе барот „Лити“, пријавениот заедно со уште едно непознато лице физички го нападнале Н.М. од село Дебреште, прилепско и со метален бокс му нанеле тешки телесни повреди по телото.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,