Заменикот министер Сајкоски во посета на општина Берово

Категории: Македонија, Слајдер

Заменикот министер за локална самоуправа, Ѓоргија Сајкоски, денес ќе ја посети општина Берово.

На средбата со градоначалникот Драги Наџински ќе се разговара за функционирањето на општината и за реализацијата на проектите за развој на општината, со акцент на проектите кои што финансиски се поддржани од Министерството за локална самоуправа и од Европската Унија преку ИПА Програмата за прекугранична соработка.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,