ФОТО: Заспаното Китино Кале

Категории: Кичево, Слајдер

Ви пренесуваме 14 преубави фотографии од Китино Кале. Калето има своја убавина за секоја сезона, ама наесен е најбогато со бои. Заспано, помалку заборавено, за жал. Чека повторно да блесне во некогашниот сјај. Тука е душата на Кичево. Посетете го!

Фото: Божин Божиноски, Љупчо Зорески

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,