Затворен за сообраќај патот Кичево – Охрид кај Пресека

Категории: Македонија, Слајдер

Avtopat1 (7)

Патниот правец Кичево – Охрид кај Пресека – Врбјани денеска од 15 часот краткотрајно ќе биде забранет за сообраќај.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека патот ќе биде затворен во период од 30 до 45 минути поради минирање на овој дел од страна на фирмата „Машинокоп“.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,