Земјотрес го затресе Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Утринава земјотрес беше почувствуван во Кичевскиот регион со јачина од 4 степени според Европската макросеизмичка скала. Земјостресот бил регистриран и од апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно – математичкиот факултет во Скопје во 11 часот и 14 минути. Земјотресот силно бил почуствуван и во соседнотот Крушево.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,