Во недела спијте подолго еден час

Категории: Кичево

Од викендов завршува летното и почнува зимското сметање на времето, со поместување на стрелките на часовникот за еден час наназад.

Летното сметање на времето во 2012 година завршува на 28 октомври во 3 часот со поместување на стрелките на часовникот за еден час наназад со што времето се смета како 2 часот.

Од 2002 година ЕУ и останатите европски земји се договорија летното време да стартува од последната недела на март, а зимското од последната недела во октомври

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,