ФОТО: Сообраќајка на Стража, еден повреден

Во сообраќајка која се случила околу 7.30 часот утрово, повреден е 33-годишниот Е.А. од селото Зајас кој бил пренесен во кичевската болница – пренесува Курир.

Во сообраќајката учествувал автобус на Транскоп од Битола и Голф 4 управуван од повредениот.

Фото: Курир

Exit mobile version