Четворица играчи на Напредок ќе настапат за фудбалската репрезентација

Не помина ни ден откако претседателот на ФК Напредок, Илија Божиноски, му се обрати на селекторот на Македонската фудбалска репрезентација, денес Јаневски го објави составот на репрезентативци кои ќе настапат на пријателскиот дуел против Полска во Скопје. Четворица фудбалери на Напредок ќе ги бранат боите на националниот дрес: .

Квалитетот кој го поседува кичевскиот прволигаш конечно е забележан. Очекуваме од нашите момци достоен настап, добра игра и голови. За Кичево и за Македонија!

Натпреварот се игра на 14-ти декември во Анталија, Турција.

 

Списокот на фудбалери за натпреварот против Полска:

Кристијан Наумовски (Динамо Букурешт)
Стојан Димовски (Хоризонт Турново)
Даниел Божиновски (Силекс)
Владица Брдаревски (Работнички)
Томе Китановски (Пелистер)
Седат Бериша (Шкендија)
Даниел Мојсов (Војводина)
Владимир Димитровски (Работнички)
Мите Цикарски (Вардар)
Остоја Стјепановиќ (Вардар)
Предраг Рангеловиќ (Вардар)
Филип Најдоски (Напредок)
Ндерим Неџипи (Шкендија)
Дејан Блажевски (Хоризонт Турново)
Владимир Петрески (Напредок)
Иван Митров (Брегалница)
Драган Георгиев (Вардар)
Музафер Ејупи (Шкендија)
Јован Костовски (Вардар)
Марко Симоноски (Напредок)
Ристе Маркоски (Напредок)