Исчезна 12 годишно девојче од Кичево

 

На 25.06.2018 година во 13.20 часот во Полициската станица Кичево, С.М. (30)  пријавила дека на 23.06.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 12 – годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Извор: МВР