Кичевчанец осомничен за трговија со дрога

Полициската станица во Кичево, поднесе кривична пријава против лицето А.А.(23) од с.Србјани, кичевско, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога , психотропни супстанции и прекурсори“.

На 22.08.2014 година, на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на паркинг просторот пред угостителскиот објект извршен е преглед на патничко возило, паркирано од пријавениот, при што се запленети 0,35 грама кокаин.

Exit mobile version